Procházka výstavou

Autor: Luboš Balcar <lubos.balcar(at)c-mail.cz>, Téma: Historie a vývoj, Vydáno dne: 27. 10. 2011

Zkrácený článek z časopisu Auto 11/1947 o Aero Minor na autosalonu v Praze.

18. října byl slavnostně zahájen první poválečný autosalon v Praze. Jeho zahájení bylo dychtivě očekáváno celou motoristickou veřejností, jelikož již dříve se proslýchalo, že na výstavě bude vystaveno po prvé několik význačných novinek znárodněného československého autoprůmyslu.

Naše naděje nebyly zklamány, a na výstavě, která svým rozsahem ještě se nemůže rovnati výstavám předválečným jsme viděli několik nových strojů, za něž by se nemusel styděti žádný i vyspělejší průmysl cizí.

...

Letecké závody, n. p., vystavují v osobních vozech pouze vozdy AERO-MINOR, které jsou již našim čtenářům zajistě velmi dobře známy a od jejichž popsiu zde musíme upustiti.

auto1947_11-prochazka_vystavou

Mimo provedení jako limousina celokovová je též vystaven 1 vůz v provedení podle amerického vzoru, tak zv. Station Wagon, který se liší od provedení standardního tím, že pro stavbu karoserií je ve větší míře použito dřeva a že karosérie je vytažena značně dozadu, čímž se získá velké místo pro uskladnění zavazadel neb jiných podobných předmětů. To, že Letecké závody se odhodlaly ke stavbě karoserie podobného druhu, svědčí o důvěře, kterou skládají ve svůj vůz AERO-MINOR, jeho motor a v pohonné ústrojí.